KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11755166
nr 1175 5166
Sven Hellström
(f. 1906), Sverige
Oljemålning, Djurgårdsbron. Signerad, daterad 1947. Olja på pannå, 45x38 cm
Sven Hellström, svensk målare född i Stockholm 1906.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 16 april 2018
kl 18:05:52
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.500 kr